PREJDI NA NOVÚ STRÁNKU ZDENO YOGI


RozvrhDaruj zdravieZvončekyKontaktStará stránka

Registrácia k odberu noviniek

ĎakujemJoga

Joga je prastarý niekoľkotisícročný systém na zjednotenie tela, ducha a duše. Pomáha nám nielen udržiavať telo a myseľ v dobrej kondícii ale nám pomáha aj zvládať nápor modernej uponáhľanej doby.


Viac o joge

Zdeno Yogi

Joge sa venujem od r. 2007. Od prvého momentu si ma joga získala nielen fyzickým cvičením, ale aj svojou filozofiou. Niekoľko rokov som sa učil a cvičil pod vedením rôznych učiteľov. Od r. 2010 jogu aj učím.

Aktuálne mám certifikáty uznané Ministerstvom školstva ako Inštruktor powerjogy I., II. a III. stupňa.

Často sa ma ľudia pýtajú ako som sa dostal k joge. Som sa rozhodol napísať môj krátky príbeh ako si ma joga našla.. Ak Ťa to zaujíma, klikni na ikonku..

Ako sa tri chrobáky do mňa zavŕtali

Kedysi dávno som sa predklonil a zistil som, že si nedočiahnem na vlastné nohy. Vravím si, že aj keď už nie som najmladší, nie som ani tak starý, aby som si nedočiahol na vlastné nohy.

Toto bol prvý "chorbák", ktorý mi začal vŕtať v hlave.

Približne v rovnakom čase moja babka mala úraz - šmykla sa vonku na ľade, spadla a niekoľko týždňov bola nútená ležať v posteli. To malo za následok skalcifikovanie chrbtice (zvápenatenie svalov, premena svalu na kosť). Babka stále behá po záhrade (na bicykel už ju nepustia), stále je aktívna, ale keď sa chce pozrieť vpravo, vľavo, keď sa chce otočiť, musí sa otočiť celá..

Približne v tom čase sme boli na výstave Body, kde boli vystavené tri chrbtice - detská, "normálna" dospelácka a skalcifikovaná. Som tam zostal nemo stáť a pozoroval som myšlienky v mojej hlave.. Začal mi v nej divo blikať červený maják - treba niečo so sebou robiť.. Toto nechcem..

To bol druhý a oveľa intenzívnejšie vŕtajúci "chrobák" v hlave.

Tieto dva dôvody vyplynuli do môjho záujmu o jogu. Teraz, s odstupom času, ďakujem za to, že ma k cvičeniu nedohnali zdravotné problémy, ale prevencia.

Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť..

Keď som začal čítať moju prvú knižku o joge, prvé časti boli venované jogovej filozofii. Mal som pocit, že každá veta je o mne. V každej poučke som videl sám seba.

Toto bol tretí "chrobák" v mojej hlave..

Tieto tri chrobáky sa stretli spolu a od tohoto momentu som vedel, že joga je pre mňa tá pravá cesta.

Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie.

A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

Prajem všetkým, ktorí hľadajú, aby objavili silu, krásu, hĺbku a úžasné poznanie JOGY.


Je okolo nás veľa rôznych štýlov jogy, dokonca jeden štýl pod vedením rôznych učiteľov je vždy iný.. Je to preto, že nie sme všetci rovnakí, nie je pre všetkých jedna šablóna - každý potrebuje niečo iné, každý hľadá niečo iné, každému vyhovuje niečo iné. Nájdite si ten svoj správny štýl a učiteľa.Zdeno Yogi - Joga Srdcom

Udalosti, novinky

Predchádzajúce

Každá choroba sa začína pri stole.
Zdeno Yogi - Joga Srdcom